Reforma Zgjedhore, arrihet marrëveshja, Basha: Hodhëm një hap përpara


Pas disa ditë bisedimesh, në lidhje me Reformën Zgjedhore, mes pozitës dhe opozitës dhe me ndërhyrjen e faktorit ndërkombëtar, palët kanë arritur një marrëveshje vetëm pak momente më parë. Marrëveshja u përshëndet edhe nga OSBE dhe BE. Lideri i Partisë Demokratike Lulzim e përshëndeti arritjen e kësaj marrëveshje me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, gjë të cilën e ka bërë dhe pak momente më pas dhe kryeministri i vendit Edi Rama.

Postimi i Bashës

Sot kemi hedhur një hap përpara, për të mundësuar më shumë garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme në Shqipëri.  PDshqiperi dhe Opozita e Bashkuar është e gatshme dhe po punon përditë për t’jua kthyer qeverisjen shqiptarëve. 

 


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format