Renditja e shenjave më xheloze


Xhelozia është një gjë e çuditshme, një emocion i pa sigurisë dhe një ndjenjë shumë komplekse. Ka raste kur dikush tjetër është më i mirë në diçka ose ka diçka që ne e dëshirojmë, dhe ne jemi të mbushur me një zili që mund ta quajmë xhelozi.

Më poshtë është lista e shenjave të horoskopit nga ato më xheloze deri te ato më pak xheloze:

Akrepi
Akrepat janë më xhelozët nga të gjitha shenjat e horoskopit. Ata nuk kanë shumë tendencë t’i besojnë të tjerëve, duke i bërë që ata të krijojnë më shumë paragjykime dhe mendime të rrejshme, duke krijuar kështu në veten e tyre një xhelozi të pastër.
Gaforrja
Gaforret gjithashtu kanë xhelozi të madhe por kanë talent ta fshehin atë, dhe nga të gjitha shenjat e horoskopit dinë ta fshehin më së miri.
Luani
Akrepat Luanët pa dyshim janë shenjat më të dashura dhe të pasionuar ndaj shenjave të tjera. Por xhelozia e tyre shfaqet kur partneri i tyre i kushton vëmendje dikujt ose diçkaje tjetër.
Virgjëresha
Dashi
Demi
Bricjapi
Peshorja
Shigjetari
Ujori
Peshqit
Binjakët


Like it? Share with your friends!