Represion policor. Tërhiqen zvarrë protestuesit në Tiranë.


Banorët në Shkozë, që preken nga projekti i rehabilitimit të Lanës kanë dalë sot në protestë. Në pjesën e parë të projektit prishen 153 shtëpi.

Pas disa orësh protestë, policia ka ndërhyrë me force per te shperndare protestuesit. Ajo ka shoqëruar dhe një grua. Ne pamjet e filmuara nga mediat, shihet djali i mitur i gruas qeë u lutet policëve të lirojnë nënën e tij.

GSH.al shkruan se banorët gjatë ditës së sotme kanë kërkuar deputeten e zonës, Elona Gjebrea dhe Saimir Tahirin si kryetar i Partisë Socialiste për Tiranën, te cilët sipas tyre i kanë premtuar para zgjedhjeve dëmshpërblim te plotë me një VKM të posaçme.

Banorët janë shprehur: “Nuk kemi ku të shkojmë do mbajmë të bllokuar urën. Shtëpitë disa janë te ndërtuara që në 1985 disa në proces legalizimi. Banorët na mashtruan me premtime e tani sjellin 100 policë për të na flakur në rrugë”,-janë shprehur ata të revoltuar.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format