Rikthimi i vizave, Mediu: Përgjegjësi e Ramës, opozita dhe qytetarët të reagojnë


Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu reagoi në lidhje me kërkesën e Holandës për rikthimin e regjimit të vizave ndaj Shqipërisë.

Mediu shkruan se përgjegjësi të drejtpërdrejtë për këtë ngjarje të rëndë ka Edi Rama.

Ai kërkon që opozita të angazhohet seriozisht me këtë problem dhe së bashku me qytetaret të detyrojë qeverinë të flasë dhe veprojë.


Like it? Share with your friends!