Shenjat me fatin më të madh në dashuri janë gjithmonë të njëjtat; Zbulojini më poshtë


Gaforrja (21 QERSHOR – 22 KORRIK)

 

Në çështjet e dashurisë, gaforret kanë tendencë të vendosin të gjitha vezët e tyre në një shportë dhe ky nuk është faji i tyre! Është në natyrën dhe tipin e tyre që të ecin përgjatë gjithë rrugës kur bëhet fjalë për emocionet. “Gjysma e rrugës është pothuajse e pamundur për këtë shpirt të mirë dhe të ndjeshëm”, thotë astrologia Cindy Mckean e Elite Daily. Kjo kërkon një kohë të gjatë për t’u rimëkëmbur në gjërat e zemrës. Ndaj, kur situatat nuk ecin në një raport dashurie, ju ndiheni shumë të pafat.

 

Virgjëresha (23 GUSHT- 22 Shtator)

 

“Fatkeqësia e kësaj shenje në dashuri është e dyfishtë: Së pari, kur ata duan, duan aq shumë saqë është e vështirë që pas një ndarjeje të bien përsëri në dashuri”, thotë Mckean. Megjithëse mbeten të hapur dhe optimist për të gjetur sërish njeriun e zemrës, para se të gjejnë partnerin e ri, ata e dinë që do të hasin shumë pengesa gjatë rrugës së tyre, çka i bën të ndihen të dëshpëruar dhe të pafat.

 

Bricjapi (21 Janar- 16 Shkurt)

 

Sundimi i Saturnit, i bën njerëzit e kësaj shenjë të ndihen serioz. Ata nuk kanë fatkeqësi në dashuri, por nëse koha punon kundër tyre, ata dorëzohen direkt. Bricjapët mund të takohen me personin e duhur në kohën e gabuar ose me personin e gabuar në kohën e duhur. Duke folur për kohën, është në anën e Bricjapit gjithmonë ky faktor, ndaj çdo shqetësim me të cilin ballafaqohen në aspektin sentimental do të jetë më shumë se i komplikuar për ta.

 

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

 

Individët e kësaj shenjë kanë një fatkeqësi të madhe: priren që të mos shohin kurrë anën negative tek njerëzit. Shpesh të veshur me një “shikim” joshës, këta njerëz shpirtërorë kanë tendencë të shkëlqejnë mbi tiparet e këqija dhe gjithashtu kanë një kapacitet të madh për të sakrifikuar. Për fat të mirë, Peshqit priren të shërohen relativisht shpejt dhe t’a lenë të kaluarën pas shpatullave të tyre.


Like it? Share with your friends!