Shpenzime dhe thashetheme, këto shenja horoskopi të kenë kujdes sot!


Dashi –Hëna hyn në shenjën tuaj dhe mund të ndiheni sikur thjesht duhet të shkëputeni nga bota dhe të përdorni burimin tuaj të brendshëm të guximit dhe forcës. Ka një sërë arsyesh të mira pse Hëna në shenjën tuaj mund t’ju bëjë të dëshironi vetminë. Ju mund ta përdorni këtë kohë për të dremitur, për tu relaksuar, për të shkruar ditar ose për të biseduar me një mik të mirë.

Demi – Ndërkohë që mund të mos ju pëlqejë ideja e të qenit impulsiv ose haptazi vendimtar, Hëna në Dash ka një mënyrë qesharake për të nxjerrë në pah më të keqen tek ju. Hëna do të kalojë disa ditë në sektorin tuaj të spiritualitetit dhe gjërave që duhet t’i jepni fund. Kjo ditë mund të nxjerrë në pah dëshirën për të përfunduar situatat që ndihen sikur nuk po shkojnë askund. Lini logjikën të sundojë ndjenjat tuaja. Kjo mund të jetë një nga ato ditët ku të qenit kokëfortë është për mirë.

Binjakët – Miqësitë e shpejta shpesh përfundojnë aq shpejt sa u krijuan dhe gjatë Hënës që hyn në Dash, ju mund të hidheni në diçka shpejt. Një lidhje në rrjetet sociale ose një person me të cilin shoqëroheni në punë mund të bëhet një pikë qendrore pothuajse në një nivel obsesiv. Ju mund të dëshironi të afroheni me dikë shpejt dhe mund të mos dëshironi të shihni flamujt e kuq. Mos zbuloni sekrete derisa të jeni të sigurt se është në rregull ta bëni këtë.

Gaforrja – Punë, punë dhe më shumë punë, por mos i anashkaloni përgjegjësitë, Gaforre. Hëna hyn në Dash, sektori juaj i statusit shoqëror dhe kjo është një kohë fatlume për të rritur karrierën tuaj. Ajo që bëni ju ka një efekt të mrekullueshëm në mënyrën se si ju shohin të tjerët. Mund të gjeni qëllimin e jetës tuaj gjatë kësaj kohe, sepse Hëna në Dash ju inkurajon të jeni pak egoist për llojin e detyrave me të cilat përfshiheni. Përdoreni këtë kohë për t’i kushtuar vëmendje ndjenjave tuaja. Çfarë ju pëlqen? Çfarë nuk ju pëlqen? Mendoni për këtë sepse ndjenjat mund t’ju ndihmojnë të mësoni diçka të re për veten tuaj.

Luani –Hëna hyn në Dash dhe mund të filloni të ndjeni nevojën për të mësuar më shumë. Mund të jetë koha të nisni një kurs, një shkollë apo të mësoni mbi një temë të caktuar. Jeni të etur për të zgjeruar horizontin dhe tani e tutje ky do jetë pikësynimi juaj kryesor.

Virgjëresha –Hëna hyn në Dash dhe gjatë kësaj periudhe do merrnin atë që ju nevojitet nga njerëzit. Mund të gjeni veten në një pozicion të bukur për të fituar shumë ndihmë nga miqtë dhe familja. Gjithashtu kjo është një ditë e mirë nga ana ekonomike. Para mund të vijnë në rrugën tuaj.

Peshorja – Të biesh në dashuri dhe të ndihesh sikur je gati të hidhesh sërish në lojën e takimeve janë disa gjëra që mund të ndodhin kur Hëna të hyjë në Dash. Është e lehtë të takosh dikë gjatë ditëve të ardhshme. Mund të zbuloni se keni pak më shumë sukses në lidhje me të tjerët. Gjeni njerëz me të cilët ju pëlqen të bisedoni dhe madje mund të hidhni një hap më shumë nëse tashmë jeni në një marrëdhënie.

Akrepi – Hëna hyn në Dash dhe aktivizon sektorin tuaj të rutinave të përditshme, të punës dhe madje edhe të kafshëve shtëpiake. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të bërë detyra të vogla dhe të shpejta që duhet të bëni, por nuk dëshironi të investoni shumë kohë në to.

Shigjetari –Hëna hyn në Dash, sektori juaj i krijimtarisë dhe lojës. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të qenë kreativë dhe për të shfaqur talentin tuaj. Ju mund të kënaqeni duke admiruar artin e bërë nga artistë të tjerë ose të ndjeni dëshirën për të mbështetur një artist.

Bricjapi – Kur Hëna hyn në Dash mund të ndjeni dëshirë për ndryshim. Dëshironi të provoni diçka të re. Madje mund të ndiheni sikur duhet të bëni diçka pa një plan loje. Aktivitetet argëtuese për t’u provuar sot mund të përfshijnë palestër dhe sport. Provoni një klasë “Crossfit”, ose nëse preferoni diçka pak të thjeshtë, shikoni një kurs joga ose Pilates.

Ujori –Thashetheme nisin kur Hëna hyn në Dash dhe ju lehtë mund të tërhiqeni në një bisedë që shkon në drejtimin e gabuar. Është e lehtë të tërhiqesh nga një dramë, por mos harroni se një informacion i shpejtë mund të jetë jo i saktë. Kontrolloni informacionin që keni përpara se të tregoni të gjithë historinë.

Peshqit – Sot mund të pyesni veten se ku shkuan të gjitha paratë tuaja të fituara me vështirësi. Hëna hyn në Dash dhe aktivizon sektorin tuaj të vlerave personale, por kjo gjithashtu mund të shkaktojë shpenzime. Sot është mirë të keni një buxhet të vendosur.


Like it? Share with your friends!