Si e harxhon kohën kot secila prej shenjave të horoskopit


Jemi të gjithë fajtorë në shtyrjen e punëve që kemi për të bërë (ndoshta përveç teje Bricjap), por si zgjedh secila prej shenjave ta harxhojë kohën, kur në fakt, duhet të ishin duke bërë diçka të dobishme?

Dashi hyn në një debat politik në Faceboook.

Demi pastron kuzhinën si e çmendur dhe fillon të planifikojë një darkë me miqtë.

Binjakët telefonjnë një mike për të (bërë thashetheme) pyetur si është.

Gaforrja fillon të shkruajë një email, e ruan te draftet, fiksohet, e rihap, e korrigjon, e ruan te draftet.

Luani del për pazar dhe përfundon duke blerë gjithçka.

Virgjëresha bën playlista këngësh, rregullon garderobën, sistemon çantën.

Peshorja ndalon për të shkrepur një selfie dhe përfundon në një shërbim fotografik që i ha gjysmën e ditës.

Akrepi hyn padashje te Instagrami i ish të dashurit, harxhon 3 orë duke e përndjekur nëpër internet.

Shigjetari fillon dhe lexon diçka, çfarëdoqoftë.

Bricjapi nuk e kupton se pse njerëzit duhet ta harxhojnë kohën kot.

Ujori shkon në palestër për një vrap të shpejtë. Rri dhe për kardio dhe muskuj barku.

Peshqit caktojnë një seancë “urgjente” masazhi ose yoga.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format