Si e përballojnë shenjat zodiakale dështimin; lexo përshkrimin tënd


Si reagon çdo shenjë zodiakale para një dështimi ose diçkaje të pasuksesshme? Disa i druhen, disa e përballojnë me kurajë. Ti si e përballon? Vazhdo të lexosh më poshtë…

Dashi

Pas paraqitjes tënde të fortë e të pavarur, mund të fshihet pasiguri. Kjo për shkak të presionit intensiv të cilit Dashi i nënshtrohet për të pasur sukses. Personat e shenjës së Dashit përpiqen t’i tejkalojnë pengesat me forcë. Zakonisht i zgidhin konfliktet duke u përballur.

Demi

Kreativiteti dhe reflektimi janë mënyra e vetme e Demit për të përballuar një dështim.

Binjakët

Binjakët nervozohen shumë kur dështojnë. Të përballesh me një dështim për ta do thotë bezdi dhe sfidë në të njëjtën kohë për shkak të personalitetit të tyre të dyfishtë.

Gaforrja

Gaforrja ka nevojë per dashuri, vetëm kështu arrin ta përballojë një dështim. Ka nevojë për mbështetjen e njerëzve që e duan.

Luani

Nuk duam ta ekzagjerojmë por personat e kësaj shenje zodiaklae dinë si të sillen para një dështimi. Përpiqen të harrojnë dhe ecin para për të arritur suksesin që dëshirojnë.

Virgjëresha

Personat e lindur nën shenjën e Virgjëreshës përpiqen të reflektojnë për gabimet e bëra dhe për të kuptuar se ku kanë gabuar. Më pas përpiqen me të gjitha mënyrat ta evitojnë përjetimin e kësaj përvoje. Zakonisht i zgjidhin dështimet duke mësuar t’i besojnë më shumë vetes.

Peshorja

Personat e lindur në shenjën e peshores tentojnë ta fshehin se si ndihen kur dështojnë. Nuk duan të bëjnë askënd të ndihet keq dhe përpiqen vetë të zgjidhin dhe përballojnë gjithçka.

Akrepi

Personat e lindur nën shenjën e Akrepit kërkojnë vazhdimisht sfida të reja. Nëse dështojnë e kuptojnë ku kanë gabuar dhe vazhdojnë përpara.

Shigjetari

Problemi më i madh për personat e Shigjetarit është se nuk dinë të dëgojnë ose kuptojnë ku kanë gabuar. E kalojnë një dështim falë këndvështrimit të tyre optimist.

Bricjapi

Bricjapi është shenja më e vendosur e zodiakut, jeta e tij rrotullohet rreth suksesit. Për këtë arsye, nëse dështon, analizon me orë e orë situatat për të kuptua ku ka gabuar. Për të një dështim është një zhgënjim.

Ujori

Personat e lindur në shenjën e Ujorit janë rebelë. Kokëfortësia e tyre ndonjëherë, është shkak për dështimet e tyre sepse duan t’i bëjnë gjërat sipas mënyrës së tyre, edhe pse të tjerët mund t’u thonë se janë në rrugë të gabuar. Një ujor e përballon dështimin vetëm kur njeh gabimet e tij.

Peshqit

Peshqit janë shumë misteriozë, një dështim i ndikon thellësisht. Kanë nevojë për kohë që të marrin veten.


Like it? Share with your friends!