Sipas shenjës së tij astrologjike, ja gjëja që nuk duhet t’i thoni kurrë dikujt


E keni vënë re sesi disa shprehje apo fjalë të zakonshme në dukje nxitin reagimin e ashpër të dikujt? Në fakt është shenja astrologjike që e bën dikë të inatoset. Zbuloni çfarë nuk duhet t’i thoni gjithsecilit sipas shenjës së zodiakut.

Dashi: “Bëj këtë”. As nuk duhet ta mendoni që një dash t’i nënshtrohet urdhrit të dikujt.

Demi: “E ke gabim”. Sipas demave askush nuk mund të ketë të drejtë përveç tyre.

Binjakët: “Po më lodh”. Sipas Dritare.net, personat e kësaj shenje nuk mund ta pranojnë se janë të padurueshëm për dikë.

Gaforrja: “Po më ngre nervat”. Nëse gaforret janë përgjithësisht të qetë, kjo shprehje do e bëjë të humbasë kontrollin.

Luani: “Je kot”. Nëse ja thoni këtë një personi të kësaj shenje duhet të bëheni gati për hakmarrje.

Virgjëresha: “Sa i mërzitshëm je”. Kjo shprehje ka rrezik të ngacmojë ndjeshmërinë e virgjëreshave dhe ata do e mendojnë këtë për ditë me radhë.

Peshorja: “Sa pisllëk është këtu tek ty”. Personat e kësaj shenje mendojnë se janë maniakë të vërtetë dhe nuk duan që dikush t’ua thotë këtë gjë.

Akrepi: “Nuk e dije t’i si do ishte koha?” Kjo temë është banale për ta dhe nuk duan të merren fare.

Shigjetari: “Do qëndrojmë në shtëpi”. Personave të kësaj shenje nuk ju pëlqen aspak të qëndrojnë të mbyllur në shtëpi gjithë ditën dhe do mërziten po ua thatë këtë gjë.

Bricjapi: “Nuk jam treguar i ndershëm me ty”. Personat e kësaj shenje nuk e durojnë dot tradhtinë dhe kjo shprehje do i acarojë.

Ujori: “Nuk dua të ndahem më prej teje”. Ky tregues i fortë angazhimi do i trembë personat e kësaj shenje.

Peshqit: “Mos po ëndërron gjë?” Personat e kësaj shenje nuk duan që askush t’ua ndërpresë ëndrrat.


Like it? Share with your friends!