Superfuqitë për çdo shenjë zodiakale!

Të gjithëve u ndodh që të rrëmbehen nga imagjinata dhe duan të kenë një superfuqi, në mënyrë që të jenë të aftë për të bërë gjëra të pamundura. Ka nga ata që duan të kontrollojnë kohën ose ka të tjerë që dëshirojnë të përfitojnë nga fuqia magjike e mendimeve të tyre. Kush nuk do të donte të ishte një superhero? Falë horoskopit është e mundur të zbuloni se cila superfuqi i atribuohet secilës shenjë të zodiakut. Le të argëtohemi, duke fantazuar në shoqërinë e Yjeve!

DASHI

Ju nuk mendoni se keni nevojë për ndonjë superfuqi për faktin e thjeshtë se ndiheni të fortë dhe të fuqishëm. Nëse ju duhet të zgjidhni një, me siguri zgjedhja juaj bie mbi Super Forcën, të ngjashme me atë të Hulk-ut të pabesueshëm. Ju pëlqen ideja për të qenë fizikisht më të fortë se të gjithë rivalët tuaj, që në çfarëdo rasti nuk do t’i trembë. Ju pëlqen gjithashtu ideja e mosnjohjes së lodhjes dhe të aftësisë për të mbrojtur të gjithë njerëzit që e gjejnë veten në vështirësi, si një hero i vërtetë.

DEMI

Për ju që nuk mund të hiqni dorë nga kënaqësitë e jetës dhe që vazhdimisht jeni duke luftuar me formën tuaj fizike, superfuqia më e dobishme me siguri mund të jetë ajo e të Ngrënit pa u shëndoshur. Nuk ka asgjë më të trishtuar se dieta dhe më në fund ju mund të hani pa problem dhe pa u përpjekur fort për të bërë ndonjë aktivitet fizik. Ju pëlqen jeta e rehatshme, ju pëlqen të bëni seks dhe ju pëlqen të hani pjatat tuaja të preferuara. Një superfuqi ju bën të pamposhtur!

BINJAKËT

Ju jeni një person kurioz dhe i gjallë. Jeni gjithmonë në kërkim të mjeteve të reja të komunikimit dhe, në qoftë se mund të zgjidhni një superfuqi, ju patjetër do të zgjidhni Telepatinë: fuqia për të komunikuar me fuqinë e mendimit. Të themi të vërtetën, ndoshta keni provuar ta zbatoni në praktikë për argëtim më shumë me miqtë tuaj që nga mosha e hershme. Problemi i vetëm mund të jetë që mendimet tuaja janë aq të shumta, saqë një person “normal” mund të ketë vështirësi t’i dëgjojë dhe t’i interpretojë të gjitha së bashku.

GAFORRJA

Për një person nostalgjik dhe melankolik si ju, superfuqia më e dëshiruar me siguri mund të jetë ajo e të Udhëtuarit në kohë. Do të jeni me të vërtetë të lumtur të jeni në gjendje të riktheni disa momente të fëmijërisë tuaj dhe do të dëshironi edhe më shumë të jetoni një moment të rëndësishëm historik, që e keni parë vetëm në librat shkollorë. Edhe udhëtimi në të ardhmen mund të jetë interesant për të testuar cilësitë e tua të pagabueshme dhe të ndjeshme (sepse vërtet i keni superfuqitë!).

LUANI – Të gjithë e dinë se ti nuk mund t’ia dalësh pa marrë komplimente ose lajka nga njerëzit që ju rrethojnë. Kur flitet për ndjenjat atëherë ju jepni më të mirën nga vetja dhe i jepeni me trup dhe me shpirt dashurisë, me pasion dhe intensitet. Nëse dashuria juaj nuk ju kthehet, ata janë telashe, sepse superfuqia juaj është që t’i bëni të tjerët të bien në dashuri me ju. Është një fuqi e rrezikshme, por ju dini t’i merrni përgjegjësitë. Siç thoshte Miguel de Cervantes: “Nuk ka dashuri të humbur”!

VIRGJËRESHA

Ju jeni një person shumë brilant dhe inteligjent: ju e dini shumë mirë se mendimet tuaja janë shumë më të fuqishme sesa mund të duket. Nga të gjitha superfuqitë që ekzistojnë, ju pa dyshim do të zgjidhni Telekinezën: fuqinë për të lëvizur objekte me forcën e mendimit. Mendoni se sa mirë do të ishte pastrimi i tavolinës ose pastrimi i shtëpisë, duke i lëvizur objektet thjesht me mendime. Kështu që mund ta shmangni nervozizmin sa herë që të tjerët nuk i lënë gjërat në vendin e duhur.

PESHORJA

Bukuria juaj është dhurata më e çmuar që mendoni se posedoni. Ju nuk mund të rrini pa u shikuar në pasqyrë dhe pa u kujdesur për trupin tuaj: keni një ndjenjë estetike të tejzhvilluar. Të shohësh rrudhat e para në fytyrë mund të jetë një traumë e vërtetë dhe kjo është arsyeja pse superfuqia që dëshironi është që të mos plakeni. Mendoni se sa e mirë do të ishte që gjithmonë të keni një trup të fortë dhe të tonifikuar. Rreziku këtu do të ishte plakja e mendjes sepse kjo do t’iu bënte të hiqnit dorë nga mençuria e moshës madhore.

AKREPI

Ju jeni një person shumë i dyshimtë dhe i rezervuar. Ju nuk dëshironi që dikush të dijë se çfarë kalon në mendjen tuaj, por, nga ana tjetër, ju doni të dini gjithçka që mendojnë të tjerët. Superfuqia që dëshiron më shumë se çdo gjë tjetër është leximi i mendjes. Kjo do t’ju lejojë të keni kontroll mbi çdo situatë dhe të përdorni strategji për të pasur sukses, duke shtypur kundërshtarët tuaj dhe të luani me frikën e tyre. Nëse dikush mund të lexonte mendjen tuaj, mund të çmendeshit.

SHIGJETARI – Ka një gjë që kurrë nuk mund të heqësh dorë në jetën tënde: të udhëtuarit! Për ju është jetike të vizitoni shpesh vende të ndryshme, të njihni kultura dhe tradita të reja që ju bëjnë ta shihni jetën me një perspektivë të re. Superfuqia juaj është Teletransporti sepse do t’ju japë mundësinë të vizitoni në të njëjtën ditë vende që ndodhen në pjesë të ndryshme të botës. Dhe kështu, në qoftë se në Karaibe bën shumë nxehtë, ju menjëherë mund të kapërceni në Antarktidë!

BRICJAPI – Saturni, Zot i kohës, ju udhëheq që nga fëmijëria juaj. Ju gjithmonë dëshironi të mbani nën kontroll situatat që jetoni dhe shkaktoni panik nëse dikush ju prish planet tuaja. Ju keni nevojë për një superfuqi që ju lejon të menaxhoni të papriturat pa vështirësi. Superfuqia më e përshtatshme për ju është ndalimi i kohës. Kështu, ju do të keni mundësinë të riorganizoni jetën tuaj dhe të përgatiteni me qetësi për ndryshimet që mund të ndodhin. A do të ishit në gjendje të ndalonit një emocion?

UJORI

Ju nuk i doni kufizimet. Për ju është thelbësore të jeni të lirë dhe për këtë arsye superfuqia që i përshtatet më së miri shenjës tuaj është të kaloni nëpër mure dhe objekte. Kështu që ju mund të vizitoni të gjitha ato dhoma të ndaluara kur shkoni në një vend publik ose në shtëpitë e miqve dhe të afërmve. Një tjetër avantazh do të ishte vizitimi i muzeve tuaj të preferuar gjatë kohës së mbylljes dhe kalimi i dosjeve sa herë që merr pjesë në një ngjarje kulturore ose muzikore për të cilën jeni të pasionuar.

PESHQIT

Ju jeni një person shumë i ndjeshëm dhe shpesh përfundoni të lënduar nga të tjerët. Për të kapërcyer sikletin që përjetoni në disa situata, ju do të donit të kishit superfuqinë e padukshmërisë si një dhuratë. Kjo superfuqi do t’ju lejojë të veproni fshehurazi, pa frikë nga gjykimi i atyre që janë përreth jush. Dhe në të njëjtën kohë mund të dëgjoni çfarë thonë të tjerët për ju në mungesën tuaj, duke kapërcyer ato paranoja që ndonjëherë ju bëjnë të humbisni kohë dhe energji. Dhe sigurisht që do të zbuloni gjëra shumë interesante!

Author: admin