Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët që herë pas here do të zëvendësohet nga rebeshe shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12ºC në 24ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30ºC dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 31ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

 

Author: admin