Vranësira kalimtare, ja si do të jenë kushtet e motit për sot


Sipas MeteoAlb, vendi ynë në pjesën e parë të ditës mbetet  me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, të cilat gjenerojnë reshje të pakta në zonat malore.

Por në vijim vranësirat shtohen, duke bërë që reshjet e izoluara të përfshijnë dhe zonat e ultësirës perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës dhe Peshkopisë me 6°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 27°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 3 – 4 ballë


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format