‘Zemrat e vetmuara mund të përjetojnë një emocion të bukur’, çfarë thonë yjet për ju sot


Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të dielen po ktheheni nga një ditë e qetë. Ditët e fundit në punë keni pasur gjysmë kënaqësi dhe nuk dini më si t’i përmirësoni gjërat, veçanërisht nëse punoni vetë. Mundohuni të mendoni qartë dhe të jeni të drejt.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të dielen gjatë orëve në vijim do të jeni të lodhur pas përpjekjeve të javës dhe të së shtunës. Venusi është i favorshëm dhe së shpejti do të përmbushë edhe favoret e Jupiterit dhe Saturnit.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të dielen gjatë kësaj fundjave do të keni një qiell çlirimi. Përqendrohuni te e ardhmja sepse do të ketë lajme të mëdha nga dhjetori. Shumë do të bëjnë plane afatgjata.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të dielen gjatë orëve të ardhshme të kësaj fundjave në fund të nëntorit do të jeni pak acarues për shkak të Hënës në opozitë. Duhet të bëni zgjedhje pune por jeni nën presion.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo fundjavë do jetë e bukur, ka ardhur koha për të lënë mënjanë dembelizmin. Ne duhet të veprojmë dhe të punojmë shumë që të kemi ardhmëri. Situata stimuluese për takime të reja.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të dielen Hëna që ju shoqëron gjatë gjithë fundjavës. Më në fund nuk keni asnjë shqetësim për t’u marrë. Shijojeni ditën në paqe.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të dielen duhet të shmangni çdo lloj ndërlikimi pasi do të ndiheni të lodhur ose nervoz gjatë kësaj fundjave. Çiftet në rrezik duhet të shmangin konkurrencën e brendshme. Nuk kanë asnjë dobi.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të dielen pritet një qiell i shkëlqyer, por ju duhet të lini pas zemërimin dhe tensionin dhe të mendoni vetëm për të mirat. Përfitoni nga kjo fundjavë për të folur për çështje të pazgjidhura dashurie.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

E diela e juaja do të jetë një fundjavë rikuperimi dhe Afërdita do të jetë në shenjën tuaj edhe për disa orë. Të moshuarit do të marrin konfirmime, dikush mund të dëshirojë të bëjë një hap të rëndësishëm në çift. Mundësia për të përjetuar emocione të veçanta.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të dielen ka ardhur koha të bëni shkurtime të qarta, sepse në përgjithësi mbani shumë gjëra me vete. Shtrëngoni dhëmbët nëse keni përjetuar dyshime në dashuri. Marrëdhëniet e reja të mbrojtura në këto orë me Venusin në shenjë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të dielen Marsi disonant ju sjell nervozizëm dhe ndoshta lodhje. Është një periudhë trazirash, por në fund të fundit është edhe një nxitje për të ecur përpara më mirë. Zemrat e vetmuara mund të përjetojnë një emocion të bukur brenda ditës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të dielen, a keni arritur të ndreqni një lot apo të vazhdoni? Nëse mendoni se jeni braktisur, lënë pas dore, mund të thoni fjalën tuaj dhe të vendosni nëse do të vazhdoni apo jo.


Like it? Share with your friends!