Bota vazhdon “betejën” me COVID-19


Tashmë që kanë kaluar tre muajë pasi COVID-19 u shfaq në SHBA, Europë e Azi, pas Kinës ku u shënuan rastet e para,sipas Worldometers shifra e të prekurve  në gjithë botën ka shkuar në rreth 7,2 milion, përkatësisht 7,199,554  Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në rreth 7,2 milion, ndërkohë numri i viktimave ka arritur në 408,737.Numri më i madh i vdekjeve është regjistruar në SHBA, me 113,055 viktima, ndërsa pas saj radhiten Britania e Madhe me 40,597, Brazili me 37,312 viktima Italia me 33,964, Franca me 29,209 dhe Spanja me 27,135.Ndërkaq, në Kinë, vendin e origjinës së virusit, numri total i vdekjeve është 4,634.Pas shfaqjes në Wuhan të Kinës në dhjetor të vitit të kaluar, pandemia Covid-19 është përhapur në gjithë botën. Deri më tani 3,536,686 të infektuar e kanë mposhtur sëmundjen, kurse aktualisht ka mbi 3,2 milion raste aktive që presin të shërohen. Kjo është beteja më e madhe po “luftojnë’ shumë vende të botës, ndërkohë që autoritet e shëndetsisë i tremben rikthimit të virusit në muajin tetor.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format