Bota vazhdon betejën me COVID-19


Bota vazhdon betejën me Coronavirusin, me gjithë luhatjet në shumë shtete të uljeve dhe ngritjeve të numrit të viktimave dhe të të inferktuarve, nga dita në ditë.  Sipas Worldometers, numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në mbi 5,7 milion, përkatësisht 5,792,314 persona, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 357,471, deri paraditen e kësaj të enjte. Numri më i madh i vdekjeve është regjistruar në SHBA, me 102,107 viktima, ndërsa pas saj radhiten Britania e Madhe me 37,460, Italia me 33,072 viktima, Franca me 28,596 dhe Spanja me 27,118.Ndërkaq, në Kinë, vendin e origjinës së virusit, numri total i vdekjeve është 4,634.Pas shfaqjes në Wuhan të Kinës në dhjetor të vitit të kaluar, pandemia Covid-19 është përhapur në gjithë botën. Deri më tani 2,498,884 të infektuar e kanë mposhtur sëmundjen, kurse aktualisht ka mbi 2,8 milion raste aktive që presin të shërohen.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format